Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

debater

Grínpísácká obsese Prunéřovem

je asi nekonečná. Jednak u nás pracují stejně výkonné uhelky s totožnou technologií, jednak jsou v Evropském měřítku a žebříčku velikosti spíše vzadu. Lezení po Prunéřovském komíně a protesty proti jeho modernizaci (mimochodem navlas stejnou technologií, kterou byly modernizovány Tušimice 2 a proti nimž Zelení Mírové neměli půl slova nesouhlasu) patří do už poněkud okoukaného divadýlka, které se opírá o hodně vylhané argumenty.

+1/0
3.5.2012 10:42

fredegar

Re: Grínpísácká obsese Prunéřovem

O jaké vylhané argumenty jde? Nepoužití nejlepší dostupné technologie pří přestavbě odporuje jak evropským tak českým zákonům. Potvrdila to i nezávislá expertní studie DNV, kterou si objednalo MŽP. A to že použití zastaralé technologie bylo o 10 mld. dřažší, což vypočítali experti Cityplan, než použití šetrné technologie, kterou doporučovalo Greenpeace, je v podstatě jen detail. Nejde o žádnou obscesi,jen smutná fakta. Navíc se mýlíte, Prunéřov není nikde vzadu, je to 17. největší znečišťovtel v Evropě. (viz zpráva EEA: http://www.eea.europa.eu/publications/cost-of-air-pollution).

0/0
15.5.2012 11:15

vinhifi

Re: Grínpísácká obsese Prunéřovem

V ledvocich je použito  nejlepši technické řešení   jen má malou vadu neni funkční   asi naši konstruktéři n z greeeeenpease spletly nějaké ty kóty...

0/0
23.5.2012 17:26

fredegar

Re: Grínpísácká obsese Prunéřovem

O jaké vylhané argumenty jde? Nepoužití nejlepší dostupné technologie pří přestavbě odporuje jak evropským tak českým zákonům. Potvrdila to i nezávislá expertní studie DNV, kterou si objednalo MŽP. A to že použití zastaralé technologie bylo o 10 mld. dřažší, což vypočítali experti Cityplan, než použití šetrné technologie, kterou doporučovalo Greenpeace, je v podstatě jen detail. Nejde o žádnou obsesi,jen smutná fakta. Navíc se mýlíte, Prunéřov není nikde vzadu, je to 17. největší znečišťovtel v Evropě. (viz zpráva EEA: http://www.eea.europa.eu/publications/cost-of-air-pollution).

0/0
15.5.2012 11:16Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz